E-mail: frenk23@seznam.cz

HBC Vrány Černíkovice - HBC Taurus Plzeň 1:7

28.04.2013 18:59

Na závěr sezóny výhra...
Historicky první sezóna pro HBC Taurus Plzeň je již minulostí. V posledním zápesu letošního ročníku, sehráli taurusové utkání s předposledním týmem tabulky HBC Vrány Černíkovice. Hned po začátku utkání začal soupeř kousat. Všude byl dříve a i co se střel týče jednoznačně první třetinu vyhrál. Už ve druhé minutě ale soupeř špatně střídal a tak dostali býci šanci na úvodní gól. Přesilovka se však vůbec nepovedla. Zde bohužel zavládlo pravidlo nedáš - dostaneš. Buračinský dostal dvě minuty za sekání a v čase 4:21 soupeř trestal. Zpoza obránce střílel Nedbal a nedůrazná obrana nedokázala odstavit Ondřeje Bílka, který s trochou štěstí trefil mezírku mezi betony Kovářové. Soupeř byl opět velice aktivní a žádný souboj nevypustil, což býci pociťovali zejména u hrazení. Vedení Černíkovic naštěstí netrvalo dlouho. Tomáš Zrno zavezl puk do pásma soupeře, kde zadovkou našel Buračinskýho. Michal Buračinský pak krásnou přihrávkou nalezl volného Černíka, který přesnou ranou vyrovnal. Hra se po vyrovnávací brance vyrovnala a přelévala se z jednoho pásma do druhého. Druhá třetina pak začla opět v režii soupeře. Na Kovářovou létala jedna rána za druhou, vždy však vystavila střele stopku. Druhá třetina byla také ve znamení osobních střetů a značného nárůstu nervozity. Minutu a půl před koncem pak přišlo oboustrané vyloučení a hrálo se tak ve čtyřech. Jiří Nedbal držel u mantinelu Soukupa, který se po něm ohnal rukou. Nedbal šel pykat za držení, Soukup vyfásl dvě minuty za napadení. Ve druhé třetině gól nepadl a tak se do závěrečné části převedlo skóre 1:1. Třetí třetina byla pouze v režii býků. Časomíra ukazovala čas 35:49, když se býci ujali vedení. Sobotka poslal ramenem soupeře na hrazení a přesnou přihrávkou našel za brankou stojícího Soukupa. Ten poslal míček po mantinelu na osamoceného Zdeňka Mužíka. Soupeř byl tak dezorientován, že si Mužíka vůbec nevšiml. Přesná střela pod horní tyčku jen rozvlnila síťku. Hra se opět přiostřovala a začala se podobat spíše lednímu hokeji. V 10 minutě poslední třetiny se snažil Buračinský vyvézt míček do středního pásma, cestu mu však zaterasil Tříška. Buračinský ho rukama odstrčil a běžel dál, Tříška se však po něm ohnal holí a sekl ho pod kolena. Oba hráči tak dostali po dvou minutách. Býky však hra ve čtyřech nikterak neznervozňovala. Opět parádně forčekovali a navyšovali svůj už tak drtivý tlak. To vše vyvrcholilo v čase 41:42. Obránce Radek Man si protáhl své střídání , což se mu vyplatilo. Jan Černík vyhrál vhazování ve středním pásmu, míček zachytil Jan Laier, který ho jen posunul na rozbíhajícího se Mana. Man dokázal proběhnout mezi čtyřmi hráči a na dvakrát překonal brankáře Pernera. 19 vteřin uběhlo od třetího gólu a síť za zády Pernera se vlnila znovu. Souhra Buračinskýho a Černíka skončila gólem posledně jmenovaného. Na soupeři bylo vidět značné podráždění a tak na řadu přišla ostrá slova. V čase 43:32 si ve vlastním pásmu převzal míček Černík. Nabral své bleskové tempo a ani jeden z hráčů ho nedokázal zastavit. Černík střelou nad lapačku završil svůj hattrick. Opět uběhlo jen 19. vteřin a padl další gól. Znovu do sítě Černíkovic. Tentokrát se o to postaral Zrno. No a za dalších 19 vteřin uzavřel střelecký účet Sobotka. Býci si tak na závěr sezóny na soupeři smlsli a potvrdili tak svou skvělou formu z nadstavby. Nyní začnou přípravy na sezónu následující. Cílem bude tentokrát postup do Play Off a tak již probíhají jednání s velmi kvalitními posilami.