E-mail: frenk23@seznam.cz

HBC Taurus Plzeň - HCB Fireball 99 Plzeň 2:1

22.04.2013 14:54

V to památné dopoledne, když jsme Fireball zlomili...
Ano je to tak. Býci to dokázali a ulovili tak zatím nejcenější skalp ve své historii. Porazili o dvě třídy zkušenějšího soupeře HCB Fireball 99 Plzeň 2:1. Taurusové naskočili do utkání opět s velkou chutí útočit. Což ale prokázal i soupeř. Připravil si před bránou domácích pár závarů, při kterých tuha krev. Úvodní branku mohl vstřelit Homolka, Suda byl však pozorný a tvrdou ranu vytěsnil ramenem. A tak se na první trefu muselo počkat až do 6 minuty. Konkrétně v čase 5:28 Tomáš Zrno nahodil míček do útočného pásma. Zde důrazně zabojoval Buračinský, který na podruhé nahrál na Jana Černíka. Ten střelou nad Lapačku Hadraby zajistil býkům vedení. Býky úvodní branka nakopla a tlačili se stále víc před branku soupeře. Výborně chytající Hadraba však zmrazil několik pokusů o další gól. Zvrat v utkání nejspíše přišel v čase 9:54. František Rota poslal puk po hrazení za branku domácích. Zde byl připraven domácí obránce, který však nešťastně uklouzl a míčku se zmocnila hostující Tereza Štípková. Zpozabrány se pokoušela nahrát před branku Sudy. Míček však nešťastně trefil Sudovu hokejku a odrazil se do brány. Radost Fireballu však zkazil fakt, že Štípková nebyla zapsána na soupisce. Gól tak nebyl uznán. Býci byli znovu na koni a mohli přidat další gól. Zdeněk Mužík dostal nahrávku na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil. Lukáš Soukup bohužel tečoval jen do tyče. Fakt, že natolik zkušený tým prohráva s nováčkem soutěže, zřejmě hostující tým podráždil. Osamocený Lukáš Volf dorážel před hostujícím golmanem, což se nelíbilo hostujícímu Rotovi. Na pomoc tak přispěchal Lukáš Soukup a první ostřejší potyčka byla na světě. Tentokrát se to obešlo bez vyloučení. V druhé třetině nepadla ani branka a tak si býci nesli do závěrečné části cenné vedení. Co se střel týče vyšla druhá třetina lépe pro hosty, což si chtěli přenést i do třetiny třetí. Fireball stále zvyšoval tempo hry, což se párkrát neobešlo bez zakázaného uvolnění domácích. V ćase 34:50 se býci mohli znovu radovat. Lukáš Vilím vybojoval ve středním pásmu míček a poslal ho na rozjetého Volfa. Přihrávku se ještě snažil skluzem vytěsnit hostující obránce, Volf však nezaváhal a obránce si přehodil. Nyní nastala situace jeden na jednoho - Hadraba vs. Volf. Lukáš Volf měl míček jak přilepený a Hadrabu si skvěle vymíchal. Naznačil kličku do beckhandu, na kterou Hadraba reagoval, Volf však poslal střelu nad vyrážečku. Radost střelce vítezné branky byla tak veliká, že se skokem zachytil v síti za brankou. Deset minut dělilo býky od historicky nejcenějšího vítězství. Fireball však začal nemile zvyšovat svůj tlak. Na Sudu létala jedna střela zadruhou. Domácí golman byl naštěstí úspěšný. V této fázi hry působili pro Fireball hráči taurusu jako červený hadr na býka. Začali dohrávat každý souboj a agrese se stupňovala. A tak přišlo oslabení pro hosty. V čase 42:24 si před brankářem Hadrabou vyšlápl hostující Javorský na o půl metru vyššího Zrna. Vysloužil si tak trest na dvě minuty za nedovolenné bránění. Fireballu nezbývalo nic jinného než odvolat brankáře. Rozhodnout mohl Zrno, který však dostal přihrávku do offsidu a tak nemohl hrát. Nemilá situace pro býky nastala v čase 43:03, když Ondřej Lazna krosčekem zaparkoval do branky hostujícího obránce. Fireballu se tak po odvolání brankáře naskytla přesilová hra 6 na 4. Tuto přesilovou hru se už ubránit nepodařilo. Václav Veselý vyhrál vhazování a tvrdou ranou od modré skóroval Šmrha. Vhazování opět vyhráli hosté a tak se golman Hadraba opět vrátil na střídačku. Tentokrát však býci vypustili duši a podařilo se ubránit cenné vítězství. Býci jako jediní dokázali v tomto ročníku Fireball porazit.