E-mail: frenk23@seznam.cz

HBC Taurus Plzeň - HBC Trosky Lhotka 2:4

20.04.2013 21:00

Ani odveta nepřinesla body...
HBC Trosky Lhotka. To byl další soupeř, kterého se pokusily taurusové "rozpárat". Býci sice vlétli na soupeře ve vysokém tempu, ale přestože herně soupeře tlačily, chyběla střelba. Tou naopak převládal tým Trosek. Počet střel v první třetině (5:10) mluví za vše. No a bez ranky není branky. A tak v čase 10:57 padl první gól hostů. Domácí obránce nedokázal v rohu obraného pásma odstavit útočícího Zdrhu, který si vykličkoval do mezikruží a přesnou ránou trefil nad Sudovu lapačku. Tempo hry pomalu ustávalo a kráse na hře ani nepřidal fakt, že hřiště spíše připomínalo led. Což vedlo často k nekontrolovatelným pádům. Rozhodčí tak měli plné ruce práce rozeznat faul od samovolného pádu. Druhá třetina měla stejný průběh. Taurusové měli herně navrh, ale opět zavládla střelecká absence. Místo aby přišlo vyrovnání, přišli další dva góly do sítě domácích. Na konci druhé třetiny tak svítilo skóre 0:3. O přestávce proběhla v řadách býků proměna a konečně se začlo i střílet. 50 vteřin po úvodní siréně utekl Tomáš Zrno a přesnou ranou vymetl pavučiny v rohu branky hostujícího golmana. Tempo hry opět začli diktovat býci. Což se soupeři zřejmě přestávalo líbit a docházelo k častým potyčkám, jak slovním, tak fyzickým. Místy hra připomínala spíše hereckou estrádu, což evidentně pobavilo i přítomný pány rozhodčí. Býkům se v 3. minutě 3. třetiny naskytla šance v podobě přesilovky 5 na 3, ale nesmyslnými fauly se nakonec role obrátila. Na štěstí byli tentokrát domácí obránci 100%. Nicméně následující gól byl opět do sítě býků. Suda měl v brance zakrytej výhled a hostující Kabát prostřelil vše co mu stálo v cestě. Chvíli poté mohlo být sníženo, Jan Černík nahodil míček na branku, kde stál nepokrytý Buračinský, který zakončoval beckhandem. Hostující golman však vystihl jeho záměr a s velkou porcí štěstí míček vyrazil. Nicméně se domácí přeci jen dočkali snížení. Jan Laier střílel od modré čáry, kde dorážel důrazný Lukáš Soukup. Tuto dorážku golman Pachl ještě vyrazil, ale na dorážku Lukáše Volfa už byl krátkej. V závěru utkání se opět přiostřilo. Do strkanice se nejprve dostal Lukáš Vilím, který při pádu stáhl hostujícího Bláhu a poté Michal Buračinský. Buračinský dorážel odražený míček před brankářem což neunesl domácí Král a začal do Buračinskýho strkat. Buračinský, poučen předchozím vyloučením do konce utkání, však neprojevil o větší akci zájem. Trosky tak v odvetě nadstavby porazily býky 2:4.